"Право на информационните и комуникационните технологии", Том I и II, с автор проф. д-р Георги Димитров, представляват първите по рода си научни трудове в областта.
"Право на информационните и комуникационните технологии", Том I, поставя акцент върху анализа на регулирането на най-важните групи гражданскоправни отношения в този сектор на икономиката. Изследван е правният статут на електронните документи като основен инструмент за извършването на правно валидни изявления в електронния свят и на електронния подпис, като белег за авторството на електронните документи. Задълбочено е разгледан режимът на индиректната и директната електронна търговия, включително сключването на различни типове договори по електронен път, правилата, ограничаващи изпращането на непоискани търговски съобщения (спам) и отговорността на доставчиците на услуги на информационното общество. Една глава е посветена на правната закрила на интелектуалната собственост в сферата на ИКТ, като акцент е поставен върху защитата на софтуерните продукти и на договорите за отстъпване права за ползване на такива продукти, на базите данни, както и на закрилата на топологията върху интегралните схеми. Представена е защитата на потребителите в областта на ИКТ.
Предвид мащабността на изследването и необходимостта от правни и технологични познания за развитието на науката право на ИКТ, в "Право на информационните и комуникационните технологии", Том II, авторът насочва фокуса на научното изследване единствено върху административноправните и технологични аспекти на това явление. Така за първи път са изследвани няколко обособени групи проблеми. На първо място задълбочено е анализиран режимът на електронното управление, приложимите принципи при предоставяне на електронни аадминистративни услуги за нуждите на реформата на администрацията за работа в електронна среда. Отграничено е това понятие от други сродни понятия. Анализиран е в дълбочина нормативно закрепения архитектурен модел за реализиране на концепцията. Изследвани са правилата относно обезчепчаване на оперативната съвместимост и информационна сигурност за нуждите на автоматизиран обмен между различните участници, с оглед предоставянето на електронни административни услуги. На следващо място авторът изследва систематично, последователно и задълбочено материата относно режимът на информацията – закрила на личните данни, закрила на класифицираната информация, правилата за достъп до обществена информация и за повторно използване на информация от обществения сектор. Една глава е посветена на защитата на режима на регулирае криптографията, като знанията обхождат всички нейни основни аспекти – в сферата на електронните подписи, електронните съобщения, електронното управление и класифицирана информация. Като неделима част от изследването на криптографията намира място и анализът на режима на търговия със стоки с възможна двойна употреба. На следващо място е изследван за първи път режимът на стандартизацията в областта на ИКТ. Макар да поддържа висок научен стил и методи на научно изследване, достъпният изказ позволява този труд да се използва от всякакви специалисти – със или без юридическо образование – софтуерни инженери, компютърни специалисти, информационни брокери, служители в съдебната система, адвокати, магистрати и всички заинтересовани лица.
Книгите могат да бъдат поръчани онлайн на следните адреси