Фондация „Право и интернет“ се гордее, че нашият предстедател професор Димитров ще представлява организацията на CSC Trust Without Borders Summit. Лидери от индустрията и политици ще се срещнат, за да обсъдят бъдещето на дигиталното доверие, трансграничните потоци от данни и променящите се предизвикателства в областта на киберсигурността. Срещата на върха предоставя важна платформа за световните лидери за обмен на идеи, за това как да се изгради по-сигурно дигитално бъдеще, особено с ускоряването на технологичните иновации.
През кариерата си, продължаваща вече повече от три десетилетия, професор Димитров е бил ключов съветник на различни национални правителства и международни институции, като е оформял националните закони в областта на информационните технологии и стратегиите за дигитална трансформация. Работата му е повлияла на правните рамки в цяла Европа и е помогнала на правителствата да се ориентират в сложния пейзаж на дигиталната идентичност, електронните подписи и киберсигурността.
Едно от най-забележителните постижения на професор Димитров е ролята му в разработването на рамки за дистанционна електронна идентификация (eID), работейки в тясно сътрудничество с Комисията на ЕС за създаване на насоки, които подпомагат регламентите за борба с изпирането на пари (AML) и „Познай своя клиент“ (KYC). Неговият експертен опит е от изключително значение за оформянето на сигурна дигитална среда и за повишаване на доверието в трансграничните дигитални транзакции.
Каним всички заинтересовани лица да се присъединят към CSC Trust Without Borders Summit в Кейптаун на 3 април 2025 г. Участниците ще имат възможност да чуят един от най-големите експерти в областта на дигиталното доверие и ИТ правото.
За повече информация относно срещата на върха и как да се регистрирате, посетете: https://csctrustwithoutborders25.lindoai.com/
